Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10
Lamine Diş / Yaprak Porselen / Laminate Veneer

Lamine Diş / Yaprak Porselen / Laminate Veneer

Lamine Diş (Laminate Veneer); diş görünüşünü olumsuz şekilde etkileyen bozuk dişler için kullanılan estetik gülüş tasarımı uygulamasıdır.  

Öncelikle Porselen Lamine diş yöntemi minimal invaziv bir yöntemdir. Yani dişin üzerinde küçük bir pürüzlendirme ile yapılabilir.

Lamine dişler; tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış bir porselen tabakanın dişin ön yüzüne yapıştırılması işlemine denir. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ortalama 0,7mm kalınlığındadırlar ve ışık geçirgenliğine sahiptirler. Mevcut bir diş üzerine hassasiyetle hazırlanarak yerleştirilirler. Porselen lamine diş uygulanacak olan dişlerde çoğu zaman az miktarda da olsa bir aşındırma yapmak gerekmektedir. Yapılan aşındırma işlemi dişin formuyla, rengiyle ve konumuyla doğru orantılı olarak belirlenmektedir.

Dişe dokunmadan yapılan porselen laminalar Tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış bir porselen tabakasının dişin ön yüzüne yapıştırılması işlemidir. Porselenden yapılan bu kaplamalar ortalama 0,7 mm kalınlığındadırlar ve ışık geçirgenliğine sahiptirler. Mevcut bir diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilirler. 

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.