Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10

Dr. Mehmet Askar

Dr. Mehmet Askar 1985 yılında Balıkesir’de doğdu. Orta ve lise öğrenimini Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde ve Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nde tamamladı.

Diş hekimliği lisans eğitimini 2003-2008 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde dereceyle tamamladıktan sonra 2008-2015 yılları arasında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamlayarak ‘Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı’ unvanını aldı.

Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü doktora eğitimini ‘SİNÜS LİFT CERRAHİSİ İLE İLİŞKİLİ ANATOMİK VE PATOLOJİK OLUŞUMLARIN DENTAL VOLUMETRİK TOMOGRAFİ İLE İNCELENMESİ’ isimli tezi ile tamamlayarak ‘bilim doktoru’ unvanını aldı.

2012 yılından itibaren ANKARA Çankaya Kızılay’da bulunan muayenehanesinde hasta kabulüne başladı ve 2015 yılında Ankara Özel Alfadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurdu. Çağdaş diş hekimliğindeki gelişmelerini takip ederek tedavi konseptlerinde yeni prosedürleri kullanmaya özen gösterdi.

Özellikle genel anestezi altında çene cerrahisi işlemleri, dental implantoloji ve estetik implant üstü protezler konularında uzun yıllar çalışmalar yaptı ve yılda yaklaşık iki bin implant ortalamasıyla 2023 yılı itibariyle yirmi binin üstünde dental implant uygulamasını başarıyla gerçekleştirdi. On yılı aşkın süreli hasta takipleriyle de bu alandaki başarısını ve disiplinini kanıtladı.

Kendi özel muayenehane çalışmalarının yanısıra 2021-2023 yılları arasında Medicana International Ankara Hastanesi’nin çağrısı üzerine Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde; Ağız, Diş ve Çene cerrahisi uzmanı olarak danışmanlık ve klinisyenlik görevinde bulundu. Mayıs 2023 tarihinde çalışmalarına çağdaş diş hekimliği anlamında hız vermek amacıyla Ankara’da iş dünyasının merkezinde bulunan YDA Center’ da Dr. Mehmet Askar Muayenehanesi’ni kurdu.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.