Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10
Ağız Kokusu Sebepleri ve Çözümleri

Ağız Kokusu Sebepleri ve Çözümleri

Ağız kokusu, bilimsel adı ile Halitozis, ağız içi veya ağız dışı sebeplere bağlı olarak gelişebilmektedir. Ağız kokusu biyolojik problemlerin yanı sıra, önemli oranda sosyal problemler yaratmaktadır. Ağız kokusu problemi olan hastalarda öncelikle ağız içi sorunların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Çapraşıklıklar, malpoze dişler, ortodontik problemler, yarı gömülü dişler, uyumsuz restorasyonlar ve diş eksikliği gibi ağız içi problemlerin giderilmesi ile ağız kokusu ortadan kalkacaktır. Tabi bu noktada hastaya verilecek ağız hijyeni eğitimi ve hastanın bunu dört dörtlük uygulaması da çok önemlidir.

Ağız içindeki problemlerin ortadan kaldırılmasından sonra, ağız bakımının yapılmasına rağmen, ağız kokusu devam ediyor ise ağız dışı bazı problemler sorgulanmalıdır. Özellikle sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlarda, şeker hastalığında, böbrek yetmezliğinde, karaciğer yetmezliğinde ve bazı metabolik bozukluklarda ağız kokusu görülebilmektedir. İlgili problemin çözülmesi ile ağız kokusu da sona erecektir.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.