Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10
İmplant Destekli Estetik Protezler

İmplant Destekli Estetik Protezler

Diş eksikliği olan hastalarımız için implant tedavisi planlamamızın asıl amacı, hastalarımızın eksik dişlerinin yerini tutabilecek kadar fonksiyonel ve estetik bir görünümü olan protezlere sahip olmalarını sağlamaktır. Kemiğe yerleştirilen implantlardan destek alarak planlanan protezler, hastalarımızın eksik diş sayısına ve kemik yapısı, miktarı, kalitesine bağlı olarak hareketli veya sabit olabilir. Hiç dişi olmayan hastalar için bile konforla kullanabilecekleri implantlardan destek alan protezler planlanabilir. Önemli olan detaylı radyolojik değerlendirme ile, vaka seçimine uygun, profesyonel bir tedavi planlamasıdır.

Sabit implant üstü protezler, genellikle hastalarımızın ilk tercihidir ve hekim tarafından tedavi tamamlandıktan sonra hastanın takıp çıkarması mümkün olmayan sabit ve estetik restorasyonlarla bitirilirler. Tek veya çoklu diş eksikliklerinde hastanın protezini kendi dişleri gibi kullanabildiği bir tedavidir. Tam dişsiz hastalarımızda tercih edildiği durumlarda ise, tomografi ile yapılan detaylı bir değerlendirmeden sonra, doğru materyal seçimi ve profesyonel bir tedavi planlaması ile başarılı sonuçlar elde edilir. Metal destekli porselen kaplamalar, zirkonyum destekli porselen kaplamalar, monolitik zirkonyum kaplamalar implant üstü sabit protezler için kullanılan estetik materyallerdir.

Hareketli implant üstü protezler, kemik miktarı ve yapısının sabit implant üstü protez planlaması için yetersiz olduğu, komşu anatomik yapıların sabit implant üstü protezler için gerekli olan yeterli sayıda implant yerleşimine izin vermediği hastalarda tercih edilir. Hem kemiğe yerleştirilen implantlardan hem de damaktan destek alan, hastanın takıp çıkarabildiği protezlerdir. Protezlerin destek aldığı tutucuya göre; locator ataşman tutuculu, topuz ataşman tutuculu, teleskop ataşman tutuculu gibi çeşitleri vardır.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.