Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10

Metalsiz Kaplamalar (Zirkonyum veya Empress)

Zirkonyum Kaplamalar

Zirkonyum, kırılma direnci çok yüksek ve biyouyumlu bir materyallerdir. Metal destekli porselenlerin diş etinden metal rengi yansıması, zamanla korozyona uğraması ve allerji riski dezavantajlarını ortadan kaldırarak gülüş tasarımında tercih edilen estetik kaplamalarda sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Eski ve büyük dolguların kırılması durumunda, kanal tedavisinin başarılı olduğu ancak adeziv restorasyonların yetersiz kaldığı vakalarda, zamanla çeşitli sebeplerle yüzeyi bozulmaya uğramış dişlerde, ortodontik tedavi görmek istemeyen hastalarımızın estetik görüntüsünden rahatsız olduğu çapraşık dişlerin tedavisinde zirkonyum kaplamalar popüler bir tedavi seçeneğidir. Ön ve arka grup dişlerin tümünde kullanılabilir.

Empress Diş Kaplama (E-MAX)

Empress kaplamalar, metal alt yapı kullanılmadan, dayanıklılığı arttırılmış porselen ile özellikle estetik beklentilerin önem kazandığı bölgelerde başarılı sonuçların elde edildiği lityum disilikat seramik türleridir. Daha çok ön diş grubunda tercih edilir. Işık geçirgenliği, yarı saydam görünümü ile doğal diş estetiğine çok yakın sonuçlar elde etmemizi sağlar.

Zirkonyum kaplamaların yapısı E-Max kaplamalara göre daha dayanıklıdır; ancak, opak görüntüsü nedeniyle arka grup dişlerin estetik restorasyonları için daha idealdir.

E-Max kaplamaların, hazırlık aşamasında doğal dişten daha az aşındırma yapılması ve diş yapısına yakın optik özellikleri ön grup dişler için planlanan gülüş tasarımlarında ön planda olmalarını sağlamaktadır.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.