Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10

Karaktere Uygun Diş ve Gülüş Dizaynı (Visagism)

Visagism görsel sanat kullanarak kişiselleştirilmiş gülümsemeleri yeniden yapılandırmayı amaçladığından diş hekimliği için çok önemli bir kavramdır. Amaç, hastanın kimliğini, yaşam tarzını ve kişiliğini ifade eden ayrıntılı bir gülümseme yansıtmaktır. Bu şekilde, gülümsemenin uyumu elde edilir, hastanın beklentilerine ulaşılır hatta bu beklentiler aşılır. Böylece kişinin iş, aile ve sosyal yaşamında öz saygısı artacaktır.

Visagism, hastaların duygularını ve karakterlerini gülümseme tasarımlarına yansıtmayı hedefler. Amaç kişinin gülümsemesi esnasında göstermek istediği karakteri ve ruh halini ortaya koyabilmektir. Kişinin karakterine özel bu tasarımı yapabilmek iyi bir analiz ve veri toplama sayesinde gerçekleşir. Başlangıçta alınan fotoğraf, video kayıtları ve ölçüler yardımıyla dijital ortamda bir tasarım yapılır.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.