Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10

Diş Eti Estetiği

Estetik açıdan diş etinin görselliği, en az dişlerin görüntüsü kadar önemlidir. Dişlerin veya protezlerin görünümü ne kadar güzel olursa olsun, bunlar estetik açıdan yetersiz diş etlerinin varlığında önemini kaybeder. Dudaklarla birlikte dişlere adeta çerçeve oluşturan bu yapıların, iyi bir görünüşe sahip olması gereklidir.

Diş taşları ve diş eti iltihabının neden olduğu ödem, diş eti morarması, diş eti kanaması en sık karşılaşılan problemlerdendir. Tedavinin devamında hastalar oral hijyenlerini özenle korumalıdırlar. Bu tedavilerde lazer kullanımı tedavi süresi kısaltmakta ve sorunların tekrarlamasını azaltmaktadır. Mekanik temizliğin ardından lazer kullanımı ile cep oluşumuna yol açan bakteriler kolaylıkla temizlenir.

"Gummy Smile” olarak bilinen gülümseme esnasında diş etlerinin aşırı görünmesi durumu lazer ile tedavi edilebilmektedir. Gülümseme hattı belirlenir ve lazer ile diş etlerindeki fazlalıklar konforlu ve verimli bir şekilde alınır. Bu işlem lazer uygulaması sayesinde neredeyse hiç kanama olmadan ve ağrı hissedilmeden kolaylıkla yapılır. Hastanın konforu işlemin hem cerrahisi hem de sonrasında neredeyse hiç etkilenmez. Ayrıca lazer yöntemiyle iyileşme süresi oldukça kısalmaktadır.

Yaşla beraber veya diş eti problemlerine bağlı olarak diş etinde çekilmeler meydana gelebilir. Buradaki görsel açıdan en büyük problem dişlerin arasındaki siyah boşluklardır. Çekilmeye bağlı dişlerin uzamış gibi görünmesi de estetik açıdan oldukça olumsuz bir durumdur. Bu gibi durumlarda diş eti eklemesi yaparak bu boşluklar kapatılabilir. Gelişen cerrahi teknikler,  bu operasyonlardaki başarı oranını sağlık ve estetik yönünden arttırmaktadır.

Esmer bireylerdeki melanin pigmentasyonu diş etinin rengini koyulaştırmaktadır. Sigara kullanımı da diş etinin daha koyulaşmasına yol açan diğer bir nedendir. Diş etindeki bu renklenmeler tek seansta lazer tedavisiyle rahatlıkla giderilmektedir.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.