Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10

Dental Inley ve Onleyler (Porselen Dolgular)

Hafif ila orta derecede diş çürümesi veya çatlaması olan dişleri onarmak için kullanılan restorasyonlardır. Bu tedaviler, kişinin dişleri kaplama gerektirecek kadar hasar görmediğinde kullanılır. Inley ve Onleyler çürüme ve hasardan sonra normal diş yapınızı korumanıza yardımcı olur. Bunlar “dolaylı dolgular” olarak bilinir, laboratuvar ortamında hazırlanır. Dental Inley ve Onley restorasyonlar dolguların aksine, diş yapısını zayıflatmazlar. Dişinizin daha güçlü olmasını ve yüzde 50 ila 75 daha fazla çiğneme kuvvetine sahip olmasını sağlarlar.

Prosedürü tamamlamak için genellikle 2 randevu gereklidir. İlk randevuda diş restorasyon için hazırlanır.  Dişin çürümüş kısmı çıkarılır ve dişin ölçüsü alınıp modeli oluşturulur ve model laboratuvara gönderilir. Diş geçici bir dolgu maddesi ile kapatılır. Geçici dolgu maddesi ikinci randevuda çıkarılır ve inley/onley restorasyon dişe yapıştırılır ve pürüzsüz şekilde parlatılır.

Inleylerin dolgulardan daha iyi olup olmadığını belirlemek için birkaç faktör vardır. Genel olarak, Inley ve Onleyler, daha büyük bir boşluğu doldurabilmeleri ve daha dayanıklı olmaları açısından daha iyidir. Dolgulardaki amalgam, örneğin sıcaklığa bağlı olarak genişleyebilir veya daralabilir. Bu, dolgunun hatta dişin çatlamasına neden olabilir. Inley ve Onleyler bu problemi yaşamaz ve aslında dişi güçlendirir. Bunun nedeni, özel olarak üretilmeleridir, bu nedenle boşluğa mükemmel uyum sağlarlar.

Bununla birlikte, birçok hasta için dolguların faydalarından biri, tedavi süresinin kısa olmasıdır. Inley ve Onleyler için en az iki ziyaret gerekir, biri ölçü için diğeri ise yerleştirilmesi için. Dolgular için malzemeler ofiste ve sadece bir ziyarette bitirilebilir. Daha az pahalıdırlar. Sonuç olarak Inley ve Onleyler dolgulardan daha iyi performans gösterecektir.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.