Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10

Bonding Uygulamaları

Bonding; dişin üzerine tek seansta bazı materyaller uygulayarak dişin şeklini değiştirme işlemidir.

Bonding uygulaması sıklıkla diş aralıklarını kapatmakta kullanılır. Birkaç dişin yada bir dişin aralıklarının kapatılmasında yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir.

Bonding uygulaması sonrası dişlerde, diğer dişler kadar renk değişimi olur. Dişlere cilalama uygulanarak lekelenmeye karşı dayanıklılığı sağlanır. Sigara, çay, kola ve kahvenin sebep olduğu lekelenmeler rutin diş temizliğiyle giderilebilir. Daha önceden Bonding uygulanan dişlere, yeniden bonding uygulaması yapılabilir. Bonding her yaşta kişiye uygulanabilir.

Bonding uygulaması minimal invaziv bir uygulamadır ve dişe zarar vermeden dişe malzemeyi yapıştırarak yapılan bir yöntemdir. Çoğu durumda dişin sadece arasına veya dişin kırılan kısmına materyal eklenerek uygulanan bir yöntemdir. Bu sebeple de bonding tamamen dişi koruyucu bir uygulamadır.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.