Kızılırmak Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No: 9A/714, Kat: 18, YDA Center Çankaya/ANKARA info@mehmetaskar.com +90 530 179 53 10

Aynı Gün İmplant Tedavisi (Immediate)

İmplantlar, kaybedilmiş dişlerin yerine planlan protezler için dayanak olarak çene kemiğine yerleştirilen biyouyumlu materyallerdir.

İmplant tedavisine genellikle ilgili dişin çekiminin üstünden 3-6 ay geçtikten sonra destek kemik iyileşmesini bekledikten sonra başlanır; ancak artık günümüzde profesyonel tedavi planlaması ile birlikte doğru materyal seçimi ve teknik hassasiyet diş çekimiyle aynı seansta uygulanan implantlarla da çok başarılı sonuçlar elde edildiğini göstermektedir. İmmediate implant tedavisinde işlem başarısına etki eden bir diğer önemli faktör ise, cerrahi işlem tamamlandıktan sonra başlayan süreçtir. İşlem sonrasında hastalarımızın hekimimizin önerilerine uyması ve implantın kemikle bağlanması ile sonuçlanması beklenen iyileşme döneminde gereken hassasiyeti göstermesi tedavi başarısının arttırılmasında çok önemlidir.

Aynı gün implant tedavisi yöntemi ile hastalarımızın dişsiz geçirdiği süreç kısalmakta, estetik beklentileri daha kısa bir sürede karşılanmaktadır. Cerrahi sayısının azalması hastalarımızın konforunu arttırırken, uygulayan hekimin tecrübesi ile sürecin atravmatik tamamlanmasını sağlar.

Oral hijyen eksikliği sebebi ile diş eti problemleri olan hastalarımızda, çevre kemiği içine alan enfeksiyon varlığı sebebi ile çekilen dişlerde, yoğun sigara kullanımı olan bireylerde ve kemik kalitesini, yoğunluğunu etkileyen ilaç kullanımı, sistemik hastalık varlığında immediate implant uygulaması tercih edilmez.

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.